Teaterforestilling, bluesaften og stor festival. Den 11. utgaven av Sjømatfestivalen i Lødingen følger i stor grad tradisjonelt mønster.
Dette synes klart etter at deler av arrangementet er meldt inn til kommunen.
Årets Sjømatfestival starter i henhold til foreløpige planer med revy-/teaterforestilling torsdag 7. juni.
Dagen etter er det igjen duket for blues-aften. Lødingen Musikkforening med lokalt band og vokalister står for underholdningen.
– Her kan vi love skikkelig trøkk og utrulig god stemning, lover leder for arrangementskomitéen Ronald Naustvik.
Lørdag 9. og søndag 10. juni fylles festivalområdet i sentrum av Lødingen til randen.
Over 4.000 besøkende bidro i fjor til å gjøre arrangementet til en heidundrende folkefest.
Kåring av Årets lødingsværing, underholdning ved Trekkspillklubben og bierstube med musikk fra Tankhaugen Grosse Schnabelkapelle er så langt meldt inn til komitéen.
Det samme er Sjømataftenen lørdag kveld/natt til søndag.
På søndagens program står også invitasjon av alle kommunens pensjonister på kaffe i Sjømatteltet.
Sjømatfestivalen er et samarbeid mellom Lødingen Lions, Lødingen Røde Kors Hjelpekorps og Lødingen Musikkforening.
Årets komité ser i henhold til innmelding til Lødingen kommune slik ut: