...
Rektor Remi Vangen og vaktmester Bengt Stian Nilsen i et av de nye, lyse og trivelige klasserommene i nyskolen på Myre. Foto: Thormod Iversen

Flytter snart inn i nyskolen

Etter måneder med forsinkelser ser det endelig ut til at ferdigstillelsen av den nye skolen på Myre er i sikte.

Thormod Iversen E-post
Publisert 17.10.2011 kl 12:30 Oppdatert 17.10.2011 kl 12:32

Tips en venn på e-post:


– Vi gleder oss. Dette blir bare et fantastisk flott bygg, sier fungerende rektor Remi Vangen til Bladet Vesterålen.

31. oktober blir det nye skolebygget på Myre etter alle solemerker overlevert fra Øksnes Entreprenør. Så vil det følge noen hektiske uker med montering og installering av inventar og utstyr.

– Det vil si at innflytting trolig kan skje i månedsskiftet november/desember, forteller vaktmester Bengt Stian Nilsen.

Fredag deltok han i møte med entreprenren, der den nye datoen for overtakelse ble fastslått.

Provisorisk

Opprinnelig var planen at det nye bygget skulle stå ferdig til skolestart i august i år. Etter dette har det vært flere utsettelser, som ikke minst har stilt store krav til elever og ansatte ved Myre skole.

Hovedårsaken til forsinkelsen har vært lang tørketid på betongen, som igjen har forsinket prosessen med å legge gulvbelegg.

– Det har vært en provisorisk tilværelse, og ingen tvil om at det har vært utfordrende. Vi har delvis holdt til i midlertidige lokaler, og en del utstyr har vært pakket ned, eller montert på midlertidige steder. Men jeg vil berømme både elever, lærere og andre ansatte som har taklet dette veldig bra, sier Vangen.

Han understreker også at Øksenes Entreprenør har vært veldig ryddige og greie å forholde seg til.

Venter på noe godt

Han mener at det å se det nye, flotte bygget reise seg har hjulpet folk å takle situasjonen.

– Det heter jo at den som venter på noe godt, venter ikke forgjeves, og det er virkelig sant i dette tilfellet. Det at vi har sett det nye, fine skolebygget stå der rett foran oss, har hjulpet oss til å akseptere den tilstanden vi har vært i, og rett og slett takle situasjonen. Vi vet hva vi har i vente.

Kan glede seg

Nå er Remi Vangen, Bengt Stian Nilsen og de andre ved skolen bare glade.

– Det er en virkelig flott, ny skole vi skal ta i bruk. Nesten alle elevene har vært på besøk på nyskolen, og blant andre FAU har nylig vært der. Det er utelukkende lovord å høre. De som ennå ikke har sett skolen, har virkelig noe å glede seg til, sier Remi Vangen.

Etter at elevene på ungdomstrinnet har flyttet inn i nybygget, må elevene på 1.–4. trinn midlertidig flytte inn i den gamle ungdomsskolen, mens den eldste delen av den tidligere barneskolen gjøres om og pusses opp.

Til vinterferien 2012 håper man at hele nyskolen står ferdig og klar til å taes i bruk.

Mest lest nå

...

Melbu får kiosken tilbake

Hadsel Cathrin og Øivind Hangeland åpner i mars kiosk på hjørnet på Melbu. Les mer

...

Utsetter lensmenn

Lokalsider Ansettelsen av nye lensmenn i Bø, Øksnes og Lødingen er foreløpig utsatt. Les mer

...

Gir 20 millioner til «Finnmarken»

Hadsel Brødrene Wedding tilbyr seg å bidra med 20 millioner kroner for å få vernebygget på plass over gamle «Finnmarken» og over DS «Finmarken» fra 1911. Les mer

Sortland-spiller anklages for rasisme

...

Sport FK Luna rapporterer en Sortland 2-spiller inn til Hålogaland Fotballkrets for en rasistisk kommentar under søndagens vinterseriekamp i Blåbyhallen. – Vi reagerer sterkt på slike episoder, sier Luna-trener Steve Lind Edvardsen. Les mer


Kontakt oss

Tlf.: 76 11 09 00
Adr.: Bladet Vesterålen
Rådhusgt. 2. Postboks 33
8401 SORTLAND

Redaksjonen

Ansvarlig utgiver Bladet Vesterålen AS ved: Karl-Einar Nordahl
Redaktør: Willy Vestå
Nettansvarlig: Svein-Henry Wedding
Øvrige ansatte: Klikk her
Debatt-/leserinnlegg: debatt@blv.no, eller BLVMENING din melding til 2005

Annonse og abonnement

Epost: annonse@blv.no
Annonsekonsulent: Roger Vagle
Annonsekonsulent: Eva Fredriksen
Abonnement: abon@blv.no

Tips oss

Telefon: 76 11 09 00
Epost: red@blv.no
Nettskjema: Tips oss
SMS: BLVTIPS din melding til 2005 (1 kr per melding)

SMS-tjenester

Bilder: BLVBILDE din melding til 2005 (1 kr per melding)
Gratulasjoner: BLVHILS din melding til 2005 (50 kr per melding)

Bladet Vesterålen elektronisk utgave

ISSN 1891-6155

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.