...
Marte Jakobsen vant billetter og et møte med popstjerna Justin Bieber, som er på Oslo-besøk. Foto: Tine Rye-Sølvberg

Fikk ikke møte Bieber likevel

Marte Jakobsen (16) fra Sortland vant et møte med selveste Justin Bieber i Oslo, men fikk ikke møtt superstjernen. Saken er oppdatert.

Tone Marit Sørensen E-post
Publisert 30.05.2012 kl 15:28 Oppdatert 31.05.2012 kl 12:42

Tips en venn på e-post:

Det er fullstendig Justin Bieber-feber i Oslo. Sortlandjenta Marte Jakobsen var midt oppi det hele.

Den norske musikktjenesten WiMP kjørte Bieber-konkurranse på Facebook med eksklusive billetter og stjernemøte som premie – med spørsmål om hva som er din favorittlåt av Justin Bieber.

Håpte på et glimt av stjernen

– Over 3 000 forventningsfulle Bieberfans deltok over en helg, og Marte Jakobsen fra Sortland var den heldige vinner av to billetter, sier presseansvarlig sier Kristina A. Nordbæk

Marte satt på flybussen da WiMP ringte, og reaksjonen hennes skal etter sigende ha gjort at hele bussen måtte hysje på henne, opplyser en lattermild Nordbræk.

– Faktisk var Marte allerede på vei til Oslo i håp om å få et glimt av stjernen da hun fikk vite at hun hadde vunnet. Hun hadde overtalt sin fetter på 28 år til å bli med henne, og har stått utenfor hotellet i hele dag i håp om å få et glimt. Hun har også uttalt at hun var klar for å hoppe i vannet ved operaen hvis nødvendig. Nå blir det dermed ikke nødvendig, da hun får drømmen oppfylt via oss, sier hun.

Måtte avlyse

Mamma til Marte, Silje Jakobsen opplyser at møtet med superstjernen var satt opp rundt klokken 15 onsdag ettermiddag.

– Siste melding fikk i går var at møtet var avlyst, men så kom det beskjed om at de skulle forsøke senere på kvelden. De prøvde å etterstrebe at møtet skulle skje senere på kvelden, det er beskjeden vi fikk fra Universal, sier Kristina A. Nordbæk.

Marte Jakobsen forteller at møtet med Bieber ble avlyst.

– Årsaken var at det var så mye fans utenfor, så møtet ble avlyst på grunn av sikkerheta. Men jeg kom meg på konserten og satt helt framme, så det ble en fin opplevelse allikevel, sier hun,

Det var rundt 20.000 personer i området der Justin Bieberkonserten ble holdt, og nokså kaotiskel forhold.

– Det var en kjempebra konsert, sier Jakobsen.

Fakta om Wimp

  • WiMP er en norsk musikkstreamingtjeneste levert av Aspiro og Platekompaniet. WiMP er fri for reklame, og er basert på betaling ­ for å sikre inntekter også til artister, rettighetshavere og plateselskap.
  • WiMP legger vekt på å ha en aktiv og lokal redaksjon som blant annet produserer anbefalinger og spillelister.
  • Det er også et mål å være best på norsk musikk.
  • WiMP er tilgjengelig i ulike versjoner for datamaskin, mobil, nettbrett og nettverksradio.


På forsiden nå


...

Frister med flytte-penger

Kvæfjord Den første barnefamilien som flytter til Flesnes og kjøper eller bygger hus får 30.000 kroner. Les mer

...

4. divisjon:

Snudde det nesten

Sport Luna holdt på å gjøre det helt store i berg- og dalbane-kampen mot Landsås lørdag. Les mer

...

3. divisjon:

– Vi må jobbe for å ta poeng

Sport Sortland-trener Tommy Abelsen var svært misfornøyd med halve kampen mot Tverlandet. – Vi får ikke poeng uten å gi 100 prosent, sier han. Les mer

Drakk for mye

Sortland Beruset mann satt i arresten. Les mer

Kontakt oss

Tlf.: 76 11 09 00
Adr.: Bladet Vesterålen
Rådhusgt. 2. Postboks 33
8401 SORTLAND

Redaksjonen

Ansvarlig utgiver Bladet Vesterålen AS ved: Karl-Einar Nordahl
Redaktør: Willy Vestå
Nettansvarlig: Svein-Henry Wedding
Øvrige ansatte: Klikk her
Debatt-/leserinnlegg: debatt@blv.no, eller BLVMENING din melding til 2005

Annonse og abonnement

Epost: annonse@blv.no
Annonsekonsulent: Roger Vagle
Annonsekonsulent: Eva Fredriksen
Abonnement: abon@blv.no

Tips oss

Telefon: 76 11 09 00
Epost: red@blv.no
Nettskjema: Tips oss
SMS: BLVTIPS din melding til 2005 (1 kr per melding)

SMS-tjenester

Bilder/Gratulasjoner: BLVBILDE din melding til 2005 (1 kr per melding)

Bladet Vesterålen elektronisk utgave

ISSN 1891-6155

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.