Mens morselskapet SAS fortsetter å levere minusresultater, går det så det suser for Widerøe. Flyselskapets resultat for 2011 var det beste noen gang.
Widerøe hadde et resultat før skatt på 370 millioner kroner i 2011, en oppgang fra 162 millioner kroner i 2010.
– Enkelte deler av virksomheten vår har faktisk også gått bedre enn vi planla, sier administrerende direktør Lars Kobberstad i en kommentar til tallene.
Summen av antall kilometer passasjerene fløy, økte med 32 prosent.
– Alt i alt gir dette oss et økonomisk fundament til å ta tak i de utfordringene som vi står overfor i 2012. Stadig flere konkurrenter utfordrer oss, både på regionale ruter og på anbudsruter. Vi er ikke større enn at hver eneste passasjer er viktig for oss, og vi kommer ikke til å gi fra oss en eneste en til konkurrentene. Det skal vi få til ved å tilby flypassasjerene et enda bedre produkt i form av hyppige frekvenser, god punktlighet og lave priser, slår administrerende direktør Lars Kobberstad fast.
Tidligere i år ble det kjent av Widerøe ble tildelt 13 av 18 regionale norske flyruter som har vært ute på anbud. Selskapet meste fire av rutene i Lofoten til Danish Air Transport (DAT), men overtok til gjengjeld rutene Florø – Oslo og Florø – Bergen fra DAT. (©NTB)
motor I år skal Statens vegvesen asfaltere 500 kilometer med riks- og fylkesveger i Nord-Norge. Se hvor det kommer asfalt:
Lokalsider Svar på ti spørsmål, vinn t-skjorte. Her finner du navn på vinneren av forrige quiz. Bli med på ukas quiz: