...
Widerøe-fly. (Illustrasjonsfoto) Foto: Tor Johannes Jensen

Tidenes beste år for Widerøe

Mens morselskapet SAS fortsetter å levere minusresultater, går det så det suser for Widerøe. Flyselskapets resultat for 2011 var det beste noen gang.

Publisert 08.02.2012 kl 11:09 Oppdatert 08.02.2012 kl 11:12

Tips en venn på e-post:


Widerøe hadde et resultat før skatt på 370 millioner kroner i 2011, en oppgang fra 162 millioner kroner i 2010.

– Enkelte deler av virksomheten vår har faktisk også gått bedre enn vi planla, sier administrerende direktør Lars Kobberstad i en kommentar til tallene.

Summen av antall kilometer passasjerene fløy, økte med 32 prosent.

– Alt i alt gir dette oss et økonomisk fundament til å ta tak i de utfordringene som vi står overfor i 2012. Stadig flere konkurrenter utfordrer oss, både på regionale ruter og på anbudsruter. Vi er ikke større enn at hver eneste passasjer er viktig for oss, og vi kommer ikke til å gi fra oss en eneste en til konkurrentene. Det skal vi få til ved å tilby flypassasjerene et enda bedre produkt i form av hyppige frekvenser, god punktlighet og lave priser, slår administrerende direktør Lars Kobberstad fast.

Tidligere i år ble det kjent av Widerøe ble tildelt 13 av 18 regionale norske flyruter som har vært ute på anbud. Selskapet meste fire av rutene i Lofoten til Danish Air Transport (DAT), men overtok til gjengjeld rutene Florø – Oslo og Florø – Bergen fra DAT. (©NTB)

Mest lest nå

...

Her kommer det asfalt

motor I år skal Statens vegvesen asfaltere 500 kilometer med riks- og fylkesveger i Nord-Norge. Se hvor det kommer asfalt:

...

Bleik får TV-besøk

Andøy Bleik fikk 70.247 stemmer og vant konkurransen om hvilket sted TV2s God Morgen Norge skal besøke i Nordland fylke. Les mer

Dømt for psykisk mishandling

En mann fra Bø er dømt til ni måneders fengsel, for vedvarende psykisk trakassering av sin kone. Les mer


Kontakt oss

Tlf.: 76 11 09 00
Adr.: Bladet Vesterålen
Rådhusgt. 2. Postboks 33
8401 SORTLAND

Redaksjonen

Ansvarlig utgiver Bladet Vesterålen AS ved: Karl-Einar Nordahl
Redaktør: Willy Vestå
Nettansvarlig: Svein-Henry Wedding
Øvrige ansatte: Klikk her
Debatt-/leserinnlegg: debatt@blv.no, eller BLVMENING din melding til 2005

Annonse og abonnement

Epost: annonse@blv.no
Annonsekonsulent: Roger Vagle
Annonsekonsulent: Eva Fredriksen
Abonnement: abon@blv.no

Tips oss

Telefon: 76 11 09 00
Epost: red@blv.no
Nettskjema: Tips oss
SMS: BLVTIPS din melding til 2005 (1 kr per melding)

SMS-tjenester

Bilder/Gratulasjoner: BLVBILDE din melding til 2005 (1 kr per melding)

Bladet Vesterålen elektronisk utgave

ISSN 1891-6155

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.