Damelaget til Lødingen kunne juble for bronse da NM for bedriftslag i volleyball ble avviklet i Tromsø sist helg.
Laget var imidlertid svært nær en sensasjon da de i semifinalen kjempet helt jevnt med Tromsøstudentenes idrettslag (TSI).
Lagene vant hver sitt sett relativt komfortabelt. Dermed måtte et tredje og avgjørende sett spilles for å avgjøre hvem som skulle få retten til å spille finalen.
I best til 15 poeng vekslet Lødingen og TSI om ledelsen. Først helt mot slutten dro laget fra Nordens Paris fra i målprotokollen.
– Det ble tap med lusne tre poeng. Det var ikke mye som skilte oss i denne kampen, opplyser Randi Standal, og legger til at Lødingen tapte meget klart da de møtte TSI i puljespillet lørdag.
Etter det sure tapet i semifinalen var spillerne på Lødingen fast bestemt på å revansjere seg i bronsefinalen.
Haugesund måtte her til slutt se seg slått av de dyktige spillerne fra Lødingen.
– Vi har et greit lag. Uten kamptrening, og med kun én trening i uka, var det kanskje litt overraskende at vi maktet å hente hjem medalje, oppsummerer Randi Standal.
Les mer om damelaget fra Lødingen i Bladet Vesterålen onsdag 19. november.