Sport

Rekorddeltakelse på skytestevne i Bø

Rekorddeltakelse på skytestevne i Bø

Skytestevnene i Bø lørdag satte ny deltagerrekord på et innendørs skytestevne i Vesterålen, med 63 deltagere. Dette viser at den gode trenden fra 2018 fortsetter, sier fornøyd samlagsleder Torfinn R. Johnsen.

Johnsen gleder seg stort over at skytesporten i Vesterålen er i vekst, og Bø skytterlag er kanskje i særstilling, når det gjelder ung rekruttering.

Arrangørlagets seniorskyttere tjuvstartet årets første stevner fredag for å få plass til alle skytterne som hadde meldt sin ankomst til dobbeltstevnet lørdag. Av de påmeldte ankom 14 fra Trondenes skytterlag, og lagets Tom Marius Gjertsen Kalvik vant både Nyttårstreffen og Januarstevnet i klasse 3-5.

Innertier unna rekord

– Han vant Januarstevnet med hele 346 poeng (14 innertiere), samme poengsum men med en sentrumstier mindre enn banerekorden til Tor-Erik Iversen fra 2017. Tor-Erik Iversen fikk i dag 344 poeng og ble nr 2 i klasse 3-5. Det var meget god skyting i flere klasser gjennom hele dagen og vi er svært glade for at så mange tar turen, sier Johnsen.

I klasse 2 vant Tove Mette Gammelmoe fra Dverberg Nyttårstreffen med solide 245 poeng, mens Stein Erik Kvandahl fra Sortland vant Januarstevnet med gode 344 poeng, oppsummerer Johnsen.

Klasse 1 til Trondenes

– Trine Kristin Gjervik Lossius fra Trondenes vant begge stevnene i klasse 1 med gode 248 poeng og 246 poeng.

Det var ikke så veldig mange konkurrenter i de eldste veteranklassene, men lagkompisene fra Sortland, Will-Arne Jakobsen og Eilif Andersen vant klasse V65 og klasse V73 på begge stevnene.

Vant begge

– Mer konkurranse var det i klasse V55, men her var Jan Fredriksen fra Dverberg tydeligvis i form etter jul og nyttårsfeiring, og knallet til med 246 og 343 og vant begge stevnene i Bø.

Blant ungdommene var det Viktoria Øvergård som vant begge stevnene i klasse Rekrutt med 230p og 300p. I klasse Eldre rekrutt vant Martin Andre Henriksen Nyttårstreffen med 248p og Synnøve Afrodite Gjervik Lossius fra Trondenes Januarstevnet med 347p.

Solide resultater

– Solide resultater på begge skytterne, sier Torfinn R. Johnsen til Bladet Vesterålen.

Juniorklassen ble avgjort med god skyting av Andrine Ellingsen Haug som vant begge stevnene med 244p og 343p.

I klasse nybegynner voksen vant Torgrim Haug begge stevnene med gode 246p og 242p.

Alt i alt en meget god dag på skytebanen i Bø. Arrangementet gikk nærmest prikkfritt og skytterne koste seg på årets første stevner.

En heldig uheldig

Bø skytterlag premierer dagens mest «uheldige» skytter på dobbeltstevnene, det vil si den skytteren som får flest 9,9ere (skudd som en 0,05mm fra tieren) på begge stevnene. Dagens «uheldige» var Bø skytterlags egen Martin Henriksen som fikk åtte 9,9-ere på dagens to stevner og får dermed 500 skudd i premie som kan brukes til trening for å få de skuddene inn i tieren neste 

Nyttårstreffen

05.01.2019

Klasse 3-5: 1. Tom Marius Gjertsen Kalvik, Trondenes 243, 2. Torfinn R Johnsen, Bø 241, 3. Tor-Erik Iversen, Sortland 240, 4. John Olav Solaas, Trondenes 237, 5. Hugo Larsen, Narvik 228, 6. Anne Karin Steffensen, Sortland 228, 7. Jørn Finvåg, Bø 228, 8. Norunn Johansen, Sortland 227, 9. Jon Erik Solberg, Sortland 222, 10. Lars Lian, Trondenes 217, 11. Jim Arne Vikestad, Sortland 207.

Klasse 5: 1. Tom Marius Gjertsen Kalvik, Trondenes 243, 2. Tor-Erik Iversen, Sortland 240, 3. John Olav Solaas, Trondenes 237, 4. Hugo Larsen, Narvik 228.

Klasse 4: 1. Torfinn R Johnsen, Bø 241, 2. Jørn Finvåg, Bø 228.

Klasse 3: 1. Anne Karin Steffensen, Sortland 228, 2. Norunn Johansen, Sortland 227, 3. Jon Erik Solberg, Sortland 222, 4. Lars Lian, Trondenes 217, 5. Jim Arne Vikestad, Sortland 207.

Klasse 2: 1. Tove Mette Gammelmoe, Dverberg 245, 2. Helene Enoksen, Sortland 245, 3. Tom Andre Henriksen, Bø 243, 4. Elin J. Mortensen, Andenes 243, 5. Stein Erik Kvandahl, Sortland 240, 6. Vibeke Arnesen, Trondenes 240, 7. Eivind Killi, Trondenes 240, 8. Mathias Jakobsen Arnesen, Trondenes 239, 9. Britt Elin W Rabben, Bø 237, 10. Njål Killi, Trondenes 236, 11. Steinar Vollan, Dverberg 234.

Klasse 1: 1. Trine Kristin Gjervik Lossius, Trondenes 248, 2. Rune Horn, Bø 241, 3. Geir Skog, Melbo 241, 4. Erling Lihaug, Bø 240, 5. Marita Charlotte Johnsen, Bø 240, 6. Tor-Eirik Mortensen, Andenes 231.

J, 16-17 år: 1. Andrine Ellingsen Haug, Bø 244, 2. Kevin V. Grav, Dverberg 238, 3. Henning Bakkejord-Johnsen, Bø 237, 4. Henry Skogvang, Sortland 235, 5. Lukas Mortensen, Dverberg 227.

ER, 14-15 år: 1. Martin Andre Henriksen, Bø 248, 2. Synnøve Afrodite Gjervik Lossius, Trondenes 246, 3. Runar Morgenlien Killi, Trondenes 241, 4. Leon-Andre Pettersen, Bø 239, 5. Martin Rosales Kristensen, Bø 233.

R, 11-13 år: 1. Viktoria Øvergård, Tretinddalen 230.

NU, -15 år: 1. Andreas Andersen, Bø , 1. Gustav Berg Finvåg, Bø , 1. Steinar Gansmoe, Andenes , 1. Marthe Jensen, Andenes , 1. Stina Mari Rosales Kristensen, Bø , 1. Ane Sollie Reinholdtsen, Tretinddalen , 1. Bjørn Anders Solsem, Bø , 1. Mathias Mindor Strand, Sortland .

V55: 1. Jan Aksel Fredriksen, Dverberg 246, 2. Oddmund Eggum, Trondenes 244, 3. Kurt-Arne Rabben, Bø 241, 4. Leif R. Mikalsen, Sortland 235, 5. Gunnar Olsen, Tretinddalen 233, 6. Willy Nordgaard, Sortland 232.

V65: 1. Will-Arne Jakobsen, Sortland 244, 2. Jørn Petter Brun Pedersen, Bø 231.

V73: 1. Eilif Andersen, Sortland 245.

NV, 16+ år: 1. Torgrim Haug, Bø 246, 2. Ann-Kristin Pettersen, Bø 238, 3. Tommy Jensen, Andenes 237, 4. Erling F. Hansen, Bø 236, 5. Ronny Gansmoe, Andenes 230, 6. Merethe Heide, Trondenes 221, 7. Malin Jakobsen Arnesen, Trondenes 215.

Januarstevnet

05.01.2019

Klasse 3-5: 1. Tom Marius Gjertsen Kalvik, Trondenes 346, 2. Tor-Erik Iversen, Sortland 344, 3. John Olav Solaas, Trondenes 344, 4. Torfinn R Johnsen, Bø 342, 5. Jørn Finvåg, Bø 337, 6. Norunn Johansen, Sortland 335, 7. Jon Erik Solberg, Sortland 334, 8. Hugo Larsen, Narvik 332, 9. Jim Arne Vikestad, Sortland 318, 10. Anne Karin Steffensen, Sortland 318, 11. Lars Lian, Trondenes 310.

V55: 1. Jan Aksel Fredriksen, Dverberg 343, 2. Oddmund Eggum, Trondenes 341, 3. Kurt-Arne Rabben, Bø 339, 4. Gunnar Olsen, Tretinddalen 329, 5. Willy Nordgaard, Sortland 329, 6. Leif R. Mikalsen, Sortland 324.

J, 16-17 år: 1. Andrine Ellingsen Haug, Bø 342, 2. Henning Bakkejord-Johnsen, Bø 337, 3. Kevin V. Grav, Dverberg 333, 4. Henry Skogvang, Sortland 319, 5. Lukas Mortensen, Dverberg 316.

ER, 14-15 år: 1. Synnøve Afrodite Gjervik Lossius, Trondenes 347, 2. Martin Rosales Kristensen, Bø 341, 3. Runar Morgenlien Killi, Trondenes 341, 4. Leon-Andre Pettersen, Bø 334, 5. Martin Andre Henriksen, Bø 334.

R, 11-13 år: 1. Viktoria Øvergård, Tretinddalen 300.

V65: 1. Will-Arne Jakobsen, Sortland 338, 2. Jørn Petter Brun Pedersen, Bø 323.

V73: 1. Eilif Andersen, Sortland 334.

Klasse 2: 1. Stein Erik Kvandahl, Sortland 344, 2. Tom Andre Henriksen, Bø 343, 3. Helene Enoksen, Sortland 339, 4. Tove Mette Gammelmoe, Dverberg 339, 5. Elin J. Mortensen, Andenes 337, 6. Njål Killi, Trondenes 336, 7. Eivind Killi, Trondenes 333, 8. Vibeke Arnesen, Trondenes 333, 9. Britt Elin W Rabben, Bø 332, 10. Steinar Vollan, Dverberg 331, 11. Mathias Jakobsen Arnesen, Trondenes 310.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Tom Marius Gjertsen Kalvik, Trondenes 246, 2. John Olav Solaas, Trondenes 245, 3. Tor-Erik Iversen, Sortland 244, 4. Hugo Larsen, Narvik 234.

Klasse 4: 1. Torfinn R Johnsen, Bø 242, 2. Jørn Finvåg, Bø 237.

Klasse 3: 1. Jon Erik Solberg, Sortland 237, 2. Norunn Johansen, Sortland 237, 3. Anne Karin Steffensen, Sortland 229, 4. Jim Arne Vikestad, Sortland 218, 5. Lars Lian, Trondenes 214.

Klasse 2: 1. Stein Erik Kvandahl, Sortland 246, 2. Tom Andre Henriksen, Bø 245, 3. Elin J. Mortensen, Andenes 241, 4. Tove Mette Gammelmoe, Dverberg 241, 5. Helene Enoksen, Sortland 240, 6. Britt Elin W Rabben, Bø 239, 7. Eivind Killi, Trondenes 238, 8. Njål Killi, Trondenes 238, 9. Steinar Vollan, Dverberg 235, 10. Vibeke Arnesen, Trondenes 234, 11. Mathias Jakobsen Arnesen, Trondenes 227.

Klasse 1: 1. Trine Kristin Gjervik Lossius, Trondenes 246, 2. Geir Skog, Melbo 245, 3. Tor-Eirik Mortensen, Andenes 244, 4. Rune Horn, Bø 241, 5. Erling Lihaug, Bø 239, 6. Marita Charlotte Johnsen, Bø 236.

V55: 1. Jan Aksel Fredriksen, Dverberg 245, 2. Kurt-Arne Rabben, Bø 244, 3. Oddmund Eggum, Trondenes 242, 4. Gunnar Olsen, Tretinddalen 238, 5. Willy Nordgaard, Sortland 233, 6. Leif R. Mikalsen, Sortland 232.

J, 16-17 år: 1. Andrine Ellingsen Haug, Bø 243, 2. Kevin V. Grav, Dverberg 239, 3. Henning Bakkejord-Johnsen, Bø 237, 4. Henry Skogvang, Sortland 226, 5. Lukas Mortensen, Dverberg 221.

ER, 14-15 år: 1. Synnøve Afrodite Gjervik Lossius, Trondenes 247, 2. Runar Morgenlien Killi, Trondenes 244, 3. Martin Rosales Kristensen, Bø 243, 4. Leon-Andre Pettersen, Bø 241, 5. Martin Andre Henriksen, Bø 239.

R, 11-13 år: 1. Viktoria Øvergård, Tretinddalen 221.

NU, -15 år: 1. Andreas Andersen, Bø, 1. Gustav Berg Finvåg, Bø, 1. Steinar Gansmoe, Andenes , 1. Marthe Jensen, Andenes , 1. Stina Mari Rosales Kristensen, Bø, 1. Ane Sollie Reinholdtsen, Tretinddalen , 1. Bjørn Anders Solsem, Bø, 1. Mathias Mindor Strand, Sortland .

V65: 1. Will-Arne Jakobsen, Sortland 244, 2. Jørn Petter Brun Pedersen, Bø 229.

V73: 1. Eilif Andersen, Sortland 235.

NV, 16+ år: 1. Torgrim Haug, Bø 242, 2. Ann-Kristin Pettersen, Bø 241, 3. Erling F. Hansen, Bø 240, 4. Tommy Jensen, Andenes 238, 5. Ronny Gansmoe, Andenes 236, 6. Malin Jakobsen Arnesen, Trondenes 228, 7. Merethe Heide, Trondenes 223.