Boots apotek og Skibsgården opplyser at Boots apotek flytter inn i de gamle lokalene til Nille.

– Apoteket har siden 2008 vært lokalisert i relativt små lokaler mot nordsiden av senteret, og vil med denne flyttingen øke arealet med over 100 kvadratmeter, står det i pressemeldinga.

Gleder seg

Dette skal gi plass til en mye større og oversiktlig selvvalg-avdeling, som vil gjøre fremkommeligheten for kundene bedre, melder kjøpesenteret.

– Boots apotek og Skibsgården er veldig tilfreds med dette og ser fram til å kunne tilby kundene et utvidet og bedre apotektilbud på senteret, heter det i pressemeldinga.

Daglig leder på apoteket, Ann Lisbeth Torbergsen, gleder seg til å flytte inn i nye og større lokaler.

– Det lokalet vi har nå er veldig lite og trangt. Det blir bedre med mer plass og mer luft. Det blir også bedre fremkommelighet for de som har barnevogner og rullestol, sier hun.

Ledig plass

Åpningsdato for de nye og større Boots apotek i Skibsgården er ennå ikke satt, men ombyggingen starter umiddelbart opplyses det.

Nille-lokalene er blitt ledige som følge av at denne butikken denne uka åpnet i nye lokaler i Sortland Storsenter.

Hvilken leietaker som skal inn i lokalene som nå blir ledig når Boots apotek flytter på seg, er foreløpig ikke kjent.