– Det er en stor ære å få denne tilliten og jeg gleder meg stort til å ta fatt på valgkampen og å jobbefor Arbeiderpartiet i ny fylkestingsperiode, sier Tønne.

Tønne har allerede en periode bak seg som representant på fylkestinget, hvor hun også har hatt en periode som fylkesråd for utdanning. Hun jobber til daglig som Advokatfullmektig på Sortland.

– Ingen har rettskrav på verv, så en slik tillit skal man forvalte med respekt, sier Tønne.

Nominasjon

Nordland Arbeiderparti har i dag 20.11.22 avholdt nominasjonsmøte på Radisson Blue Bodø. Et enstemmig nominasjonsmøte har vedtatt listen til fylkestingsvalget 2023.

– Lista inneholder en viss kontinuitet, samtidig er det fornyelse som gir ny kunnskap og engasjement inn i gruppa, sier en fornøyd leder av Nordland Arbeiderparti Mona Nilsen.

Lista består av 51 navn, der halvparten er kvinner og halvparten menn. Den har et aldersspenn på 20 - 75 år og har personer fra 27 av Nordlands 41 kommuner.

– Vi er svært fornøyde med å kunne presentere ei god liste med et lag som vil jobbe knallhardt for å utvikle Nordland videre, skape arbeidsplasser, tilflytting og bolyst, avslutter leder Mona Nilsen.

Nordland Arbeiderpartis fylkestingsliste 2023-2027

1. Remi Solberg, Vestvågøy, 1972, fylkesrådslederkandidat

2. Elin Dahlseng Eide, Rana, 1973, fylkesordførerkandidat

3. Per Christian Jacobsen, Bodø/LO, 1973, fylkesvaraordfører

4. Sandra Tønne, Sortland, 1994

5. Odd Arnold Skogsholm, Alstahaug, 1972

6. Marianne Johansen, Meløy, 1980

7. Ali Horori, Bodø, 1978

8. Hilde Sprækenhus, Vega, 1982

9. Nathaniel Holan Larsen, Narvik/AUF, 2001

10. Tina Denstad, Narvik, 1982

11. Knut Peter Torgersen, Vefsn, 1955

12. Rita Lekang, Bodø/LO, 1957

13. Andreas Vestvann Johnsen, Fauske, 1994

14. Linda Eide, Rana, 1971

15. Geir Rognan, Øksnes, 1957

16. Lena Hamnes, Vågan, 1970

17. Tomas Norvoll, Bodø, 1972

18. Maria Turmo Hatten, Vefsn, 1994

19. Marius Meisfjord Jøsevold, Nesna, 1975

20. Embla Sofie Kristiansen Sørensen, Fauske/AUF, 2001

21. Sigurd Jacobsen, Sortland, 1969

22. Emelie Johanne Johansen, Gildeskål/AUF, 1996

23. Henning Engstad Karlsen, Vestvågøy/AUF, 2002

24. Mette Varem, Hemnes, 1965

25. Torbjørn Hjertø, Steigen, 1960

26. Randi Gregersen, Flakstad, 1955

27. Ivan Haugland, Leirfjord, 1960

28. Vibeke Tveit, Lødingen, 1972

29. Jarl-Håkon Olsen, Rana, 1993

30. Anne Wiik, Gildeskål, 1970

31. Ørjan Barstrand, Narvik, 1972

32. Linn Berntzen, Hamarøy, 1984

33. Ståle Sommerseth, Vefsn, 1959

34. Siv Therese Aglen, Brønnøysund, 1971

35. Ståle Torstensen, Bodø, 1963

36. Thomas Pareli Seines, Andøy, 1987

37. Vegard Setså, Fauske, 1984

38. Åse Granmo, Grane, 1971

39. Tor-Inge Hoaas, Bø, 1957

40. Mona Sandvold, Sortland, 1962

41. Ola Arnfinn Loe, Meløy, 1966

42. Tone Moby Røreng, Vefsn, 1971

43. Nils Notler, Rana, 1965

44. Henny Aune, Bodø, 1947

45. Bengt Are Pettersen, Hadsel, 1968

46. Trine Nordvik Løkås, Fauske, 1964

47. Morten Skoglund Ellingsen, Andøy, 1965

48. Siv Sigerstad, Alstahaug, 1972

49. Tor Arne Andreassen, Røst, 1953

50. Susanne Holmen, Hemnes, 1977

51. Finn-Obert Bentsen, Saltdal, 1954