22. plass: Elin J. Mortensen fra Andenes kvalifiserte seg til banefinale i klasse 2 under Landsskytterstevnet, og havnet til slutt på 22. plass med 337 poeng. (Foto: LS 2022)

I finale på Landsskytterstevnet

Rundt 30 skyttere fra Vesterålen deltar under Landsskytterstevnet (LS) i Bodø, og en av dem har allerede skutt finale.

Det er Elin J. Mortensen fra Andenes som til slutt havnet på 22. plass av 42 skyttere som fikk skyte finale i klasse 2.

Mortensen fikk 337 poeng totalt etter 241 poeng i innledende skyting og 96 poeng i finalen.

Guro O. Feten fra Hallingskarvet skjøt best i klasse 2 med 345 poeng foran Frode Solheim fra Oppedal/Brekke med 344 poeng og Ole Gunnar Holland Knutsen fra Slagen med 343 poeng.

Hederlig

Veteranen Eilif Andersen fra Sortland har kvalifisert seg til mange LS-finaler tidligere, og også i år får han skyte finale etter 249 poeng på banen i klassen V73.

Nå blir det vanskelig å nå helt opp etter som hele 17 skyttere står med 250 poeng etter innledende skyting, men en hederlig plassering kan det bli til slutt.

Resultater

Landsskytterstevnet startet 30. juli og varer fram til 5. august.

Slik har det gått med lokale skyttere hittil i stevnet:

Bane:

Klasse nybegynner ung:

Defne Høiland, Sortland 239, Gerhart Mentzoni, Sortland 209.

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Klasse eldre rekrutt:

Jørn Dybdal Henriksen, Dverberg 247, Gustav Berg Finvåg, Bø 241

Klasse 1:

Bjørn Paulsen, Bø 240

Klasse 2:

Elin J. Mortensen, Andenes 337 (241 i innledende og 96 i finalen), Britt Elin W. Rabben, Bø 225

Klasse 3:

Frode Sæther, Andenes 232, Anne Karin Steffensen, Bø 223

Klasse V55:

Gunnar Olsen, Tretinddalen 230, Helene Enoksen, Sortland 230

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Klasse veteran 73:

Eilif Andersen, Sortland 249 (klar for finale)

Felt:

Klasse 3:

Frode Sæther, Andenes 22/9, Anne Karin Steffensen, Bø 20/11.

Klasse 5:

Erlend Burø Sæther, Andenes 27/18

Stang:

Klasse 3:

Frode Sæther, Andenes 10

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Klasse 5:

Erlend Burø Sæther, Andenes 21

Klasse veteran 73:

Eilif Andersen, Sortland 12

Felthurtig:

Klasse 3:

Frode Sæther, Andenes 18.55

Klasse 4:

Finn H. Andersen, Melbo 28.13

Klasse 5:

Erlend Burø Sæther, Andenes 21.00

Klasse veteran 73:

Eilif Andersen, Sortland 15.10

Til banefinale: Veteran-skytteren Eilif Andersen fra Sortland er klar for en ny banefinale i Landsskytterstevnet. (Foto: LS 2022)